Polskie Radio w Gornej Austrii – 16.05.2024

Podcast
Polnisches Radio in OÖ
  • Wszystkie dzieci nasze są
    59:58
audio
1 Std. 21 Sek.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 21.07.2024
audio
58:58 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 14.07.2024
audio
58:12 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 07.07.2024
audio
1 Std. 01:32 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 30.06.2024
audio
59:50 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 23.06.2024
audio
1 Std. 01:09 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 09.06.2024
audio
59:51 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 26.05.2024
audio
59:17 Min.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 19.05.2024
audio
1 Std. 58 Sek.
Polskie Radio w Gornej Austrii - 12.05.2024

II BIEG O PUCHAR AMBASADORA RP W AUSTRII

Redakcja Polskiego Radia w Górnej Austrii 9 czerwca zorganizowała na obiekcie sportowym BSFZ-Südstadt koło Wiednia II Bieg o Puchar Ambasadora RP w Austrii.

Do imprezy zgłosiło się 45 biegaczy polonijnych o różnym stopniu przygotowania sportowego, lecz nie to było najważniejsze, liczył się przede wszystkim sam udział w wydarzeniu i chęć zmierzenia swoich sił z innymi uczestnikami.

Uroczystego otwarcia II Biegu o Puchar Ambasador RP w Austrii dokonał redaktor naczelny Polskiego Radia w Górnej Austrii Julian Gaborek.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy i publiczność skorzystali z usług kulinarnych pobliskiej restauracji a medaliści udzielili wywiadu do Polskiego Radia w Górnej Austrii.

 

MEDALI ŚCI II BIEGU O PUCHAR AMBASADORA RP W AUSTRII

Kategoria I: 200 m chłopców (wiek do 8 lat)

I miejsce – Jonah Michalski

II miejsce – Bruno Wojtyń

III miejsce – Sebastian Andrysik

 

Kategoria II: 400 m dziewcząt (wiek 9-12 lat)

I miejsce – Lena Kupiec

II miejsce – Christyna Haszkiewicz

III miejsce – Maria Lubicka

 

Kategoria III: 400 m chłopców (wiek 9-12 lat)

I miejsce – Benjamin Michalski

II miejsce – Antoni Wojtuń

III miejsce – Sascha Fenus

 

Kategoria IV: 800 m chłopców i dziewcząt (wiek 13-16 lat)

I miejsce – Franciszek Kupiec

II miejsce – Rafael Haszkiewicz

III miejsce – Martyna Czapnik

 

Kategoria V: 1000 m meźczyzn (wiek 17-35 lat)

I miejsce – Martin Pijanowsky

II miejsce – Maksimilian Sacha

III miejsce – Mariusz Działo

 

Kategoria VI: 800 m kobiet (wiek 36-50 lat)

I miejsce – Monika Nowak

II miejsce – Julia Smola

III miejsce – Agnieszka Stec

 

Kategoria VII: 1000 m meźczyzn (wiek 36-50 lat)

I miejsce – Jarosław Dąbrowski

II miejsce – Marek Smolarz

III miejsce – Dariusz Kupiec

 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na przyszły rok w dniu 8 czerwca.

Red: Polskie Radio w Górnej Austri, Zdjęcia: Julian Gaborek, Piotr Kwiatek, Marina Kwiatek

Schreibe einen Kommentar